| VoicuStefanDaniel a întrebat:

Hey as vrea sa sterg ecranu telefonului cu spirt. tin sa mentionez ca nu mai am folie de protectie. nu este zgariat. are niste urme pe el si are praf. este bine ce fac? si am auzit ca e mai bine cu servetel umed dc?

Răspuns Câştigător
| BeatriceMaria04 a răspuns:

Nu se intampla nimic, atata timp cat nu dai pe margine, ci doar pe ecran, dar ai grija.Si cu servetel umed e mai bine pentru ca nu exista riscul ca daca dai pe margini sa ti se strice. fundita?

15 răspunsuri:
| apz a răspuns:

Șervețelele umede nu au concentrație mare de alcool sanitar în ele. Nu strică deloc displayul. E ok și cu spirt, dar recomand șervețelele.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru BeatriceMaria04):

Dar as vrea sa dau cu o batista normala are ceva? e finuta e buna? si sal aburesc.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru apz):

Si daca dau cu servetelele pe el. si il curat cu o batista normala care sufli mucozitatile laughing ca de ochelari n-am straight face

| apz a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Un pachet de șervețele umede e 1 leu. Poți umezi un șervețel normal sau o bucată de material din bumbac (nu zgârie) și îl cureți așa. Oricât ai șterge un telefon, tot plin de mizerie și microbi va rămâne.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru apz):

Problema la mine este sa nu se strice touch dar nn-as crede. ii dau cu o batista normala. o fi bine ce fac? cu servetele umede mi-e frica. vorbesc serios acu. si cu sprirt. si de unde pot gasi un material din bumbac? batista finaa? batista normala nu-i buna?

| apz a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Tricourile conțin bumbac. Nu se strică touch-ul din atât. Eu îmi șterg telefonul cu dezinfectant pentru mâini, cel folosit de chirurgi înainte de operații. Este cu mult mai concentrat decât spirtul.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru apz):

Orice tricou contine? altele sunt mai aspre. dar oricum incerc sal aburesc si sa-i dau cu tricou. dar nu are nimica daca ii mai dau cu batistA nu?

| apz a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Batistă pe care o folosesc bunicii? Sau te referi la șervețele normale, cele uscate? Batista nu afectează, dar unele șervețele uscate (care sunt mai dure, aspre) îți zgârie displayul.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru apz):

Batistele care le folosesc oameni da straight face sad sa numi spui ca e de rauu!;\ aceasta care amd at e finuta asa alea lantre aspre

| apz a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

E bine! Să îți cumperi și șervețele umede să ai la îndemână.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru apz):

Mda eu l-am mai sters cu servetele uscate dar nu era asa de aspre.nn-am nicio zgaritura dar ma deranjeaza prafu dp el acel care se depune si urmele de la degetlaughing si inca ceva am auzit ca servetelele umede intra in touch si nu mai merge. asa e?

| apz a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Fii serios... Și transpirația degetelor tale nu intră în touch?! Urme de degete vei avea mereu (dacă nu te speli pe mâini și le ai uleioase, normal ca lași N semne pe display). De praf nu poți scăpa și pace. Cred că e recent achiziționat telefonul de te agiți atâta să îl ții ca nou. După 2 luni nu îi vei mai da importanță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok dar sa nu pui spirt pe display direct, pui pe servetelwinking

| VoicuStefanDaniel explică (pentru apz):

Eh.winking asa o fii. app da-mi repede un raspuns maine plec la buc si vreau sa-mi bag folie de protectie cat costa si daca ma duc la magazinu de la care am lu-at telefonul imi va da? mi-l va pune aia acolo sau mi-o da acasa? din cate stiu trebuie sa dai cu o solutie mai intai.

| apz a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Îți poți pune și în București. La un chioșc cu chilipiruri costă 10 lei folia și 5 lei să ți-o pună. La telekom/vodafoen/Orange nu știu cât costă, dar sigur nu percep taxe pentru a-ți pune folia.