| Anoniiim28 a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon nou si se descarca foarte repede, oare de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece cand e noua, bateriei ii trebuie cateva cicluri de incarcare-descarcare pentru ca autonomia ei sa ajunga la capacitate maxima. Dupa 3-4 cicluri de incarcare-descarcare, vei observa ca va tine asa cum trebuie.

4 răspunsuri:
| laurentiufilip a răspuns:

Poate ca il folosesti prea mult sau uiti sa inchizi aplicatiile sau l-ai luat la mana a doua sau e o problema din fabrica a bateriei una din variante e tu stii.

| Andreimito22 a răspuns:

Probabilitatea descarcarii telefonului tau este din cauza luminozitații mari sau probabil a unor virusi.Iți recomand aplicatia clean master în cazul virusilor! Mult succes!

| Anoniiim28 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu le-am facut atunci, acum le mai pot face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anoniiim28):

Trebuia sa le faci de la prima utilizare.