| anonim_4396 a întrebat:

multumesc de sfaturile voastre la intrebarea precedenta (:. Acum as vrea sa-mi dati un alt sfat. As vrea sa-mi iau Samsung Galaxy Ace, dar imi place si Nokia Lumia 505. As vrea sa-mi spuneti avantajele si dezavantajele pentru fiecare. Multumesc anticipat! (:

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Eu am galaxy ace si sunt multumit de el, se misca bine, se vede bine; vad ca lumia are 65K culori, galaxy are 16M culori se vede mult mai bine, memoria interna e mica pana in 200 mb da oricum ii bagi card, vine cu card de 2Gb; galaxy are sistem de operare android care mi se pare mai practic decat windows phone

4 răspunsuri:
| VacaCuCabina a răspuns:

Parerea mea este ca Galaxy-urile sunt mai reusite decat Lumia...

| FluffyBrownCat a răspuns (pentru Shammal):

Dar are sistem de operare android v2.2[froyo] sau v2.3[gingerbread]? Pentru ca am vazut in mai multe locuri si in toate erau diferite versiunile ):

| Shammal a răspuns (pentru FluffyBrownCat):

Ce am eu are versiunea 2.3.6; sunt mai multe variante cu numar model GT-S5839i (asta il am eu), GT-S5830 vad ca e si un GT-S5830i, creca depinde de nr model

| FluffyBrownCat a răspuns (pentru Shammal):

Oricum as vrea v2.3 pentru ca mi se pare may buna decat v2.2. Dar sper sa-l pot upgrada.(: