| nessayaR a întrebat:

Pentru ce e procesorul la telefon? Cu ce ma ajuta?

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Procesorul este cel care coordoneaza si integreaza totul, de la componentele instalate pe sistem pana la programele cele mai complexe. El proceseaza datele si comenzile, primind si trimitand informatii codate in limbaj binar prin impulsuri electrice. In mare de el depinde viteza cu care raspund la solicitari telefoanele noastre.

| ReusxD a răspuns:

Procesorul pentru telefon inTegrează totul, de la componenTe insTalate pe sisTem până la programele cele mai complexe, mai procesează daTele şi comenzile.

| laurrrr a răspuns:

Bafta daca nu sti cei ala procesor?laughing)...e aruncal nu foloseste decat coordoneaza tot,,, programe si altele bafta

| bogdyi a răspuns:

Te ajuta ca si la calculator big grin