| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce e procesorul de la telefon?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Proceseaza? Ce ar putea sa faca. Orice procesor de pe lumea asta stie doar 2 lucruri, adunare si scadere. Restul, e matematica si minte, pentru a dezvolta si pentru a ajunge din adunari si scaderi sa folosesti telefonul aici, in toto ce vrei tu.

| ombladon a răspuns:

Face ce face orice procesor, muta informatiile de pe "hard" in memoria RAM, unde sunt folosite informatiile.

| AlinKun a răspuns:

Are aceiasi functie ca si la pc adica ruleaza aplicati jocuri adica ce face si un procesor de pc

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Procesorul unui telefon indeplineste aproape toate functiile telefonului:exemplu:memoreaza, sterge, lucreaza, etc.doar ca e o mare diferenta dintre procesorul unui telefon si a unui calculator