| JustaLittle a întrebat:

HEy TPU! v Am o intrebare urgenta! Ieri fratele meu si-a primit telefonul Akai Joy de la Altex. Ieri si astazi a mers bine.Pana acum 5 minute.Fratele meu a plecat de acasa si mi-a lasat telefonul ca sa ma joc si eu.Am descarcat de pe Google play aplicatia Pou si aplicatia TalkingTom. Dupa ce le-am descarcat am deschis Pou si am inceput sa ma joc.La un moment dat supa vreo 30 de minute de joc ecranul s-a blocat pentru cateva secunde,dupa care s-a inchis ecranul (s-a facut negru), am apasat pe tasta de deschidere/deblocare dar de aprind doar cele 3 taste de jos si daca mai apas odata se sting.Acum a sunat cineva dar ecranul a ramas tot negru.CE POT SA FAC? cE ARE? urgeenntt

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Incearca sa-l inchizi si sa-l deschizi si sa-i scoti bateria. Lasa-l un timp inchis. Daca nu functioneaza trebuie schimbat. Cred ca l-ai suprasolicitat din start si de aceea s-a blocat.

3 răspunsuri:
| JustaLittle explică:

Laury24 da....ate magazin play din fabrica

| laury24 a răspuns:

Ai avut magazin play din fabrica la telfon pentru. ca si eu am telefon exact la fel si nu am magazin play sad

| PetruSebastian a răspuns:

Pai cel mai simplu este sal duci la reparat