| MihaelaMihaa a întrebat:

Husele cu magnet pentru telefon, afecteaza cu ceva telefonul? Daca da, cam ce anume? Ar fi o problema daca o folosesc?

5 răspunsuri:
| Aniquel a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic. Protejeaza.

| xBianca333x a răspuns:

Nu are cu ce sa afecteze telefonul... ba din potriva; singurul defect este ca husa daca este din piele sau imitatie, s-ar putea sa se ia culoare de la pantalonii (de la buzunar) pe husa. eu ti-o recomand.

| RB26DETT a răspuns:

O data ce se fabrica astfel de huse nu cred ca reprezinta vreo problema, s-au tot folosit astfel de huse, nu am auzit de probleme tehnice ale telefoanelor din aceasta cauza, eu oricum recomand sa-ti pui o husa de silicon/cauciuc/poliuretan si iti pui o folie pe ecran si nu mai ai treaba, te incurci cam tare cu husele flip cover :\ parerea mea.

| Simonetion a răspuns:

Stiu ca e cam tarziu raspunsul meu dar na.
Da, husele cu magnet afecteaza bateria. Nu-ti va mai tine la fel de mult.

| Alexutzu_Alex_1993_HjYm a răspuns (pentru Simonetion):

Nu cred, ar putea dar acum asta este, daca vrei protectie la telefon nu ai ce sa faci.