| BlackRainbow a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva de ce costurile de la factura continua sa creasca atunci cand folosesc retelele sociale de pe mobil? [ ps: intru pe internet folosind WiFi, nu netul de pe mobil]

5 răspunsuri:
| gra a răspuns:

Marea majoritate a smartphoneurilor folosesc netul in permanenta - si cand il tii in buzunar. Sfatul meu este sa opresti netul si sa ii dai drumul numai cand ai nevoie de el. Si opreste-l si cand folosesti wifi. E mai sigur.

| BlackRainbow explică (pentru gra):

Cum anume sa il opresc?

| CrYs_KrYs_1999 a răspuns:

Pai se poate ca daca esti pe abonament cei de la care ai abonamentul (Vodafone, Orange, etc) sa te fure si ar trebui sa vorbesti cu iei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uita te pe factura si ai sa vezi exact ce a fost facturat. daca netul de pe mobil nu este dezactivat el functioneaza non stop

| gra a răspuns:

In setari trebuie sa ai optiunea asta. Probabil se numesc date mobile si au un buton on/off. Butoneaza telefonul ca trebuie sa il gasesti...