| Florentino a întrebat:

Intre LG g3, j7 2015, note 3, HTC one m8 si Samsung galaxy alpha ce ati alege?
Care vi se pare mai durabil?
Care credeti ca va rezista in timp,nu se va strica repede?
Care are bateria cea mai buna,care poate sa-l duca o zi,daca te joci pe el,intri pe facebook, messanger si youtube?
Care vi se pare mai bun?

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

LG G3 are densitatea prea mare de pixeli si se duce bateria rapid. Are un prieten si e memoria ocupata 80% mereu, deci e scos din ecuatie.
Samsung J7 nu am avut, dar e destul de mare la 5 inchi jumate, si e doar 720p, deci se vede chiar prost. Am avut Note 2, cu acelasi ecran mare 720p si nu se vedea deloc bine.
Note 3 are un coleg si inca merge foarte bine, mai ales ca acum sunt si destul de ieftine, ca e si destul de vechi.
HTC One M8 e cel mai bun dintre astea. Are ecran Full HD, de 5 inchi, Android 6. Eu pe asta l-as alege.
Galaxy Alpha e destul de bun, dar are Android 5.0.2. Ar trebui totusi un update, dar Samsung sta foarte prost la capitolul update-uri.

As alege clar HTC-ul, ca e si din aluminiu, rezista in timp. Apoi, Note 3 e chiar bun, desi e destul de vechi. Intre astea doua. Pe specificatii e mai bun Note 3, dar tot asaa, nu are Android 6. Si iti spun ca merita Android 6, e cu mult mai rapid ca Android 5.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege LG G3 (32GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| AgustD a răspuns:

J7 2015