| Anonim027 a întrebat:

La momentul actual am abonament pentru telefon la digi, as vrea sa trec la Orange voi putea face cumva sa rămân tot cu acelasi numar fara sa renunt la el?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur; se cheamă portare.
Și nu, nu e nevoie de niciun SIM.
Doar de tine cu un act de identitate la un office Orange.

| Lioana a răspuns:

Bineinteles ca poti. Prin portarea numarului la Orange. La Orange trebuie sa mergi cu sim-ul. Vor face o copie dupa codul inscris pe el si se vor ocupa ei de portare. Celor de la Digi nu e nevoie sa le spui nimic. Vei primi facturi de la ei doar pentru perioada in care a fost activ numarul in reteaua lor. Dupa portare le dispare numarul tau din sistem.

Răspuns utilizator avertizat
| alzr a răspuns:

Adica vrei sa te portezi de pe Digi pe Orange. Nu stiu, cred ca va trebui sa anulezi abonamentul la Digi ca sa poti face treaba asta. Mai bine te duci intr-o agentie/casierie Digi si intrebi sau suni la ei.

| fantomita21 a răspuns:

Salut,da,poti face asta din cate stiu!
Daca te pui pe abonament of course.