| RazzyFUnik a întrebat:

Lg Optimus L7 vs Samsung Galaxy S Advance? care e mai bun?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

CATEGORIC Samsung Galaxy S Advance I9070, deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......7_2057.php

| COOLboY a răspuns:

Recomand Galaxy S Advance pentru ca are un GPU mai bun ca LG Optimus L7 (Fara GPU nu prea ai multe jocuri faine, de ex: Temple Run...), S Advance are un Mali400 MP GPU iar L7 are doar un Adreno 200 GPU (f. slabut in vomparatie cu Mali400). Daca tu doresti un telefon mai mare, iti recomand totusi L7, dar la performante este sub S Advance. Sa Advance are in plus si un procesor dual-core, in timp ce L7 are doar un procesor single-core. Uite aici o comparatie:

http://geekaphone.com/compare/LG-Optimus-L7-vs-Samsung-Galaxy-S-Advance

| Claudiu992 a răspuns:

Parerea mea e ca Samsung Galaxy S este cu mult mai bun decat Lg Optimus L7.
Singura problema la Lg este ca ei fac telefoane doar ca sa arate bine, pe cand Samsung fac telefoane care in acelasi timp sa arate bine si sa fie si utile (aici ma refer la aplicatii).

| Sebastian_Bănaru_1996 a răspuns:

S advance deoarece e Samsung si se merita!

| al3xz3t a răspuns:

Eu am un Samsung Galaxy S si am fost foarte multumit de el. T-il recomand cu caldura happy