| Bobbye a întrebat:

Merita cumparat Galaxy S3? De ce?
*As dori diferite pareri, iar cine detine acest model te telefon il rog sa-mi spuna parerea lui!

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Nu prea, eu iti zic sa nu te lasi pacalit. Samsung si asa scoate telefoane pe banda numai pentru profit, S3-ul nici nu e un telefon atat de reusit, atata tot ca face parte din gama S si atunci toata lumea si zice "wow". Eu zic sa mergi in doua extreme daca chiar vrei Samsung, ori S2, ori S4. Fata de S2, S3 atata tot ca are alt design (personal mi se pare mai urat), camera e la fel, memoria la fel, bateria nu tine mai mult etc. Procesorul e Quad Core si nu Dual Core si are o frecventa putin mai mare (1, 4GHz fata de 1, 2GHz), dar la cate bug-uri are si Androidul si la ce calitate "buna" sunt telefoanele Samsung nu te ajuta cu nimic. Si asa, pe S2 faci update la o versiune mai noua si arata ca S3 din fabrica. Poti pune 4.0, 4.1 etc. Ecranul e mai mare dar nu inseamna ca e mai bun! Ecranul e mai mare dar si marimea telefonului e mult mai mare. Daca vrei sa iti iei un telefon doar sa fie mare, iti iei Note de exemplu. Eventual un S4 ar fi mai bun, deoarece acolo apar si diferente mai mari, ecranul e semnificativ mai mare (comparativ tot cu S2), 5 inci, si cu rezolutie Full HD! Camera are 13 MP, procesorul e Quad de 1, 6Ghz, memoria RAM e de 2 GB etc. (S3 are 1 GB RAM ca si S2, insa exista si varianta S3+ cu 2GB RAM). Presupun ca te intereseaza si pretul telefoanelor. Cred ca te-ai gandit sa cumperi telefonul la liber, si nu la abonament, fiindca S3 nu mai e pe stoc la furnizorii de telefonie mobila din cate stiu, deoarece este un model vechi deja. S2 mai gasesti nou, insa nu oriunde, trebuie sa cauti bine ca sa gasesti si un pret bun, asta fiind undeva la 800 de lei. Daca alegi sa iei S2, atunci sa fie S2, nu S2 Plus ca ala iar e scos numai asa. Pentru S3 ajungi sa dai pana la 1400 de lei, dar din nou iti spun sa cauti bine ca gasesti tot nou la 1000-1100 de lei. Intre S3 si S4 este o mica diferenta valutara totusi. Pe eMAG, un S4 e 1800 de lei, dar tu poti gasi la 1400 sa zicem. Oricum, asa sta treaba daca esti tu convins ca doresti telefon Samsung. Iti spun totusi sa te mai gandesti. Nu lua neaparat Android ca ai auzit vazut ca mai are nu stiu cine... Daca vrei Android poti lua si un Allview care e mai performant ca Samsung si mai ieftin. Bafta!

6 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

îl am de când a apărut, din iulie 2012. e un telefon foarte bun, și îți recomand să-l cumperi happy

| MozZatY a răspuns:

Parerea mea: strange bani si ia-ti maca S4. Iti zic eu ca se merita.

| Yasmine1999 a răspuns:

Este foarte bun, il am de vreo 3 luni.
Are versiunea de android mare
Procesorul foarte bun
Nu se inteapa nimic
Difuzorul se aude boboc, si nu gajait.
Daca iti pui si o husa la el, (nu gen carticica) il poti scapa de unde vrei tu nu pateste nimic

| Bizbiavatar12 a răspuns:

Salut. Si eu am galaxy S III de 2 ani, si eu iti voi explica daca este bun si de ce.
1 - este un telefon performant, dar normal ca nu chiar asa de performant ca S IV, V Sau iphone V.
2 - Are un procesor destul de bun, merge bine.
3 - dezavantajul lui este ca :Bateria este foarte mare. Datorita faptului acesta, cand cade, de la mai mare inailtime, sa zicem 1.50 m, 2m, Se poate sparge.

| pampam6372 a răspuns:

In primul rand e smecher. In al doilea rand are un procesor rapid(nu se blocheaza usor, navighezi usor pe el), ecran mare, culori vii, internet rapid, androidul f. Bun, altceva mai bun nu gasesti la pretul asta.

| Handra_Gabi_1990 a răspuns:

Eu cred ca tel e o porcarie si ca trebuie sa iti cumperi un Nokia cu antena