| cosmin_3538 a întrebat:

Merită la momentul actual să-mi achizitionez Iph8?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Merită la momentul actual să..." intrebarea e legată de preț. Care e?

| anonimg a răspuns:

IPhone este foarte bun la poze și la stabilitatea sistemului (adică nu se blochează și nu te scoate din aplicații).
Dar este jale cu el în ce privește bateria care se descarcă repede; și memoria care este mică și nu se poate mări printr-un card de memorie.
Dacă îl iei la sh asigură-te că acela de la care l-ai luat i-a scos contul de iCloud; altfel nu-l vei putea folosi. Contul acesta trebuie să fie scos mai întâi, restartat telefonul, și numai după aceea îl plătești. Dacă cineva îți zice că a doua zi sau peste 5 minute îi va scoate contul de iCloud să nu îl crezi și să nu dai banii pe telefon nici dacă arată țiplă; pentru că nu îl vei putea folosi și îl vei duce direct la gunoi după primul restart.

| GabiDumitrescu a răspuns:

A meritat vreodata? :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone-ul e un moft, nu și-a măritat niciodată banii.

| Claudiu1009 a răspuns:

În momentul de astăzi IPhone-urile nu se mai merita. Cândva erau stabile pe software dar băieții de la Apple încep sa dau erori grave și acolo. După un timp telefonul începe sa se blocheze sa nu îți mai răspundă la comenzi, asta e o problema a doua problema la ei este bateria care se descarca foarte repede chiar dacă starea de viata a bateriei este de 100%. Concluzia finala nu se mai merita nici un IPhone. Eu zic sa te axezi pe altceva care este mai ieftin și duce și mai mult în performanta.

| Legion7X a răspuns:

Cu Memorie RAM 2 GB
Bateria 1821
Camera secundară 7 mb
Camera Principală 12 mb

Nu merită, este praf mă lipsesc de Siri, și IOS. Adică eu unul nu aș cumpăra tel acesta doar că are IOS 11 la opțiunile de sus menționate, când pot să îmi iau unul la 1300 lei cu opțiuni mai satisfăcătoare.

SAMSUNG Galaxy A30s, 64GB, 4GB RAM, Dual SIM, Prism Crush Black

ModelGALAXY A30 SSloturi SimDual SIMSIMNanoRetea 2GGSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900Retea 3GB1(2100), B2(1900), B5(850), B8(900)Retea 4GFDD B1(2100), B3(1800), B5(850), B7(2600), B8(900), B20(800), B38(2600), B40(2300), B41(2500)

EcranTip ecranSuper AMOLED Dimensiune ecran (inch)6. 4Rezolutie ecran (pixeli)1560 x 720Alte specificatii ecranHD+, Culori 16M, Infinity-V Display

Memorie interna 64 GB Memorie RAM 4 GB Slot card microSD Capacitate maxima card memorie512 GB

Procesor Tip procesor Octa Core Procesor Exinos 7904Frecventa (GHz)2 x 1. 8GHz, 6 x 1. 6GHz

Foto video Camera principala Tripla, FacilitatiSlow Motion, 120fps @HDRezolutie (Mp)25MP, f1.7 + 5 MP (Depth) f2.2 + 8 MP (Ultra-Wide) f2.2, FOV 123 ̊Rezolutie video1920 x 1080FocusAFZoomDigital pana la 4xSelfie Camera16MP, f2.0

Software Sistem de operare Android

DateWLAN802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80Bluetooth5.0GPSGPS, Glonass, Beidou, GalileoUSBType-CNFCDa

SuneteDetalii suneteDolby AtmosDifuzorDa

Informatii suplimentareSenzoriAccelerometru, Ambient light sensor, Geo-magnetic, Giroscop, Hall Effect sensor, Senzor de amprenta sub display, Senzor de proximitateMesagerieEmail, MMS, Push Email, SMS

Fast Charging - DA
Capacitate Baterie 4000.
Pret 946 lei

Sau poți să îți iei un Huawei p30 lite la pret 1000 lei Altex. Cu Camera 48 mp, 128Gb mem internă, Tip procesor Octa Core, Camera Principală Triplă, Rezoluție video 4K, Selfie Camera 24MP, Capacitate Baterie 3340.

| FaraNume1245 a răspuns:

Ești mai împlinit acum că ai folosit eficient cele 0, 4 secunde salvate când ai scris "iph" în loc de "iPhone"?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e intotdeauna moft. Sint unele aplicatii mobile care ruleaza doar pe iOS, dar discutam deja de chestii de nisa. Pentru utilizatorul de rind, ai dreptate, in principiu discutam de un moft si nimic mai mult.winking

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Bateria la acest model este cam mică. telefoanele ies pe bandă rulantă, din ce în ce mai performante, nu există cel mai bun. Fiecare are ceva în plus sau minus față de altul.