| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a apărut o pata galbena pe ecranul telefonului, nu se vede tare. Mi-a zis cineva că se va extinde și că asta e un semn că se strica. Are doar 1 an și 3 luni sad ați pățit? In cat timp s-a dus? Nu exista nicio soluție?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ba da. Daca au garantie mergi sa repare la magazinul de unde e luat. Daca nu mergi la un service sa puna alt display.

| Ioana184 a răspuns:

Așa am si eu, se strica ecranul

| Popsi a răspuns:

Am patit-o la un Huawei p20 dupa doar 2 luni. Pata aia ramane asa nu se extinde. Ea apare doar cand ai display-ul pornit si se observa mai tare pe tonul alb