| Ririru a întrebat:

Mi-am blocat pinul telefonului si acum imi cere puk-ul, cum pot sa-l aflu? Sunt pe Vodafone, abonament, numai am plasticul acela pe care scrie happy Multumesc, funda

Răspuns Câştigător
| AnoOo a răspuns:

Ba se poate nu mai stiu cum dar pe la meniurile care iti apar cand apelezi *100# iti aparea si o optiune cu afla codul puk si trebuie sa introduci nr de telefon si vrei primii codul puk.

6 răspunsuri:
| JustSmileK a răspuns:

Poti suna la ei, la serviciul cu clientii.

| TheCritic a răspuns:

Hm... îți dai cartela pierdută și la Vodafone îți ia 4 euro ca să ți-o înlocuiască, același număr. Eu nu știu altă variantă. Numai bine!

| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Decat pe plasticul acela scria pin-ul si puk-ul, du-te la magazinele Vodafone si cei de acolo te pot ajuta in legatura cu puk-ul! big grin

Funda? puppy dog eyes

| dffhvj a răspuns:

Intri pe ' vodafone.ro ' si gasesti codul puk. O sa fie nevoie sa dai un numar de telefon si ai sa primesi un mesaj pe acel numar.

| TheCritic a răspuns (pentru AnoOo):

Aaah... ok, scuze. Eu nu știam de asta. Numai bine!

| Piratul10 a răspuns:

Du-te înapoi la Magazin si întreabă daca te pot ajuta...