| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat ar costa sa-mi aflu numarul de telefon cu cartel prepay la un magazine Vodafone? mi-am blocat pinul si imi cere codul puk si nu stiu nici nr de asta intreb sau cat ar costa sa il duc sa mi-l deblocheze? e adevarat ca se sterg toate pozele si restul?

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Suna la Vodafone la at. client si cere puk. sunt obligati sa ti-l dea fara vreun cost.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Pai da dar daca ma duc la ei la magazin mi-l dau gratis? sau cum fac daca sun? faza-i ca nu-mi mai stiu nici nr de telefon pentru ca mama mi-a luat telefonul la mana a 2a... prima data trebuie sa aflu numarul de telefon

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

La magazin nu cred ca sunt asa de gentili ca sa sune ei pentru tine. numarul tau de telefon presupun ca il are vreun coleg sau cunostinta, deci il ceri cuiva caruia i l-ai dat.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

L-am primit de curand si nu l-am dat la nimeni... cand ziceam sa ma duc la un magazine Vodafone, le dau cartela imi afla nr de tel si dupa aia aflu pukul... faza cu aflatul nr de telefon oare cat m-ar costa asta ziceam

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am idee natalia. mergi la ei si intrebi. in ceea ce ma priveste, nu ar trebui sa te coste. cu numarul de serie de pe cartela ar trebui sa vada in reteaua lor ce numar ai.

| Morenna10 a răspuns:

Nu te costa nimic daca mergi la ei

| Cirstea_Marius_1978 a răspuns:

Nu se sterg! cand ti-ai luat cartela ti-a dat si o carticica acolo scrie codul puk

| demon1988 a răspuns:

Parerea mea este ca nu se merita efortul din cauza ca numarul tau de telefon nu il are nici o persona importanta ba mai mult nu il are nimeni de acea ti-as sugera sa iti cumperi un noua si pe viitor sa pastrezi cartonul cu codurile simului