| IDontCarexDD a întrebat:

Am inchis telefonul meu la scoala si cand sa-l deschid mi-a cerut simul. l-am gresit de 3 ori ca nu mi-l mai aminteam si apoi mi-a cerut pukul si pinul. Acum nu stiu cum sa le aflu pentru ca atunci cand mi-am facut abonament mi-a dat cartela noua si au pastrat cei de acolo plasticul pe care scrie de obicei. Sunt pe Orange apropo. Am sunat si la relatii sau ceva dar tot nu pot sa aflu. Ajutati-ma va rog. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Ai nevoie d inca un tlf in reteaua Orange.
Apeleaza *100# si alege ramura 8 servicii si PUK, apoi 1, apoi 8, alegi prepay sau abonament, introduci acolo numarul de telefon si vei primi puk-ul. Il introduci in telefonul blocat, apoi introduci un nou pin si ai rezolvat problema. happy