| cosmin655 a răspuns:

Pornestel si intra la camera(cel fake are camera foarte proasta, daca nu ma insel s2 original ar trebui sa o aiba de 5 mp), cel fake are java, cel original android, pe cel fake se vor misca jocurile foarte greu, pe original se vor misca perfect.Nu conteaza aspectul, unele copii pot fi identice cu originalul.

| Alexutz13 a răspuns:

Cel mai simplu mod de a vedea daca este original este sa compari specificatiile telefonului tau cu cele oferite de producator. Poti compara de exemplu memoria ram, memoria de stocare, rezolutia fotografiilor, a videoclipurilor...