| andreea1227 a întrebat:

Mi-am uitat codul pin de la telefon si de resetat nu pot pentru ca nu imi merge butonul de volum. ce sa fac?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te referi la codul PIN al cartelei SIM, introduci GREŞIT orice cod ( de 3 ori ) se blochează SIM-ul şi introduci codul PUK ( este scris pe ambalajul SIM-ului sau îl afli de la operatorul de telefonie mobilă )...

Toate cele bune!

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Depinde in ce retea esti. Suna la relatii cu clientii si afla PUK-ul Sim-ului respectiv. Daca vei introduce PIN-ul gresit de cateva ori te va pune sa introduci codul PUK apoi schimbi PIN-ul simului.