| Anonimul2347 a întrebat:

Mi s-a furat telefonul Samsung galaxy a5 2016 si am fost la politie sa depun plangere si mi-a cerut cutia telefonului si a scris ceva politistul pe foaie gen seria si mai multe poate sa mil gaseasca?

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Greu de crezut, poate sa il localizeze prin gps dar dureaza mult, in acest timp telefonul poate sa ajunga in cealalta parte a tarii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cam greu. Doar daca il gasesc printre cele confiscate de la hoti. Ca sa-l identifice cu tehnica ar trebui mandat de la procuror si ala nu se obtine decat in cazuri de crima, crima organizata si alte situatii complexe.

| Anonimul2347 explică:

Polotistul a spus ca daca a dat reset la setarile din fabrica nu prea mai are cum sa fie gasit dar daca cel care l-a luat are locatia la telefon activata nu merge sau e in zadar?