| Sandu3 a întrebat:

Momentan am o cartela Telekom si acum ceva timp cand am incarcat la ei,mi-au spus ca pentru a nu se consuma creditul repede trebuie sa activez extraoptiunile disponibile, indicandu-mi ca pentru acest lucru sa trimit SMS cu textul N5 la 123. Datorita unei situatii as dori sa trec la Vodafone.Pentru a nu se consuma creditul repede e aceeasi situatie ca la Telekom? Vreun text la vreun numar de SMS? Stie cineva, care sunteti pe cartela reancarcabila care este procedura?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La incarcare trebuie sa ceri optiuni. Internet, minute etc. Daca nu ceri asa ceva, poti termina creditul in 2-3 zile. Sau mai putin.

| mi25 a răspuns:

Eu incarc lunar, de pe telefonul meu, cu credit de 5 euro la Orange. Pentru acesti 5 euro (sunt optiuni si mai mari) primeste:
- minute si sms in retea nelimitat,
- minute nationale si internationale catre fix sau SMS nationale 1000
- din care minute sau SMS care sunt si internationale mobil UE***
5 GB internet national + 100 GB bonus.
Incarcarea se poate face de pe telefon cu abonament.

| Sophieka a răspuns:

Poti sa te deplasezi la un birou de-al lor? Sa iti alegi ce numar doresti si sa iti activeze optiunea pe care o doresti.
Nu te lasa convins sa iti faci abonament si nici sa iti incarci cartela cu 6-8 euro pe luna... Optiunea de 5 euro e perfecta.

| helpforyou a răspuns:

Poti sa intrebi direct la Vodafone. Vei avea cel mai sigur raspuns.

| ClaudiuTicu a răspuns:

Părerea mea e mai bine la Orange... alegeți opțiune cu minute dacă vrei sa nu se mai ducă asa repede creditul. O zi bună! La Vodafone nu funcționează aplicația care o găsești din magazinul play. La Orange nu ai niciun fel de emoție.