| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre Nokia N8 si Samsung Galaxy Ch@t B5330.

Stiu ca N8 e in mare parte mai bun :

- camera 12 mp

- camera secundara pentru videocall

- memorie interna 16 GB, 256 MB RAM, 512 MB ROM

- viteza mai mare la internet 10.2 Mbps

- A-GPS support; Ovi Maps 3.0

- 16 mil cul.

- HDMI

- CPU 680 MHz ARM 11

- TV-out, DivX/XviD, voice comand si multe altele

Dar dezavantajul ar fi ca e Symbian

Iar la Galaxy Ch@t ar fi :

- OS. ANDROID

- are si touchscreen si tastatura qwerty (un mare plus)

- 256 mii de cul. - dezavantaj (fata de N8)

- camera 2 Mp - clar dezavantaj

- memorie interna 2 GB (2 sunt ocupati de android)

- CPU 850 MHz

dar avanjatul ca gasesti mult mai multe aplicatii pentru Android

DECI. Nu stiu ce alegere sa fac, dintre un telefon clar mai scump : N8, cu mai multe aplicatii necesare dar cu SYMBIAN, sau Galaxy Ch@t un telefon mai ieftin dar cu ANDROID.

VA ROG NU IMI PROPUNETI ALTE TELEFOANE, NU DEVIATI DE LA SUBIECT.

2 răspunsuri:
| Gabitzu9292 a răspuns:

Eu zic n8 dar cum iti place nu conteaza cai mai scump sau mai ieftin conteaza sa poti sa te distrezi si sa-ti placa tie