| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre Nokia N8 si Samsung Galaxy Ch@t B5330.

Stiu ca N8 e in mare parte mai bun :
- camera 12 mp
- camera secundara pentru videocall
- memorie interna 16 GB, 256 MB RAM, 512 MB ROM
- viteza mai mare la internet 10.2 Mbps
- A-GPS support; Ovi Maps 3.0
- 16 mil cul.
- HDMI
- CPU 680 MHz ARM 11
- TV-out, DivX/XviD, voice comand si multe altele
Dar dezavantajul ar fi ca e Symbian

Iar la Galaxy Ch@t ar fi :
- OS. ANDROID
- are si touchscreen si tastatura qwerty (un mare plus)
- 256 mii de cul. - dezavantaj (fata de N8)
- camera 2 Mp - clar dezavantaj
- memorie interna 2 GB (2 sunt ocupati de android)
- CPU 850 MHz
dar avanjatul ca gasesti mult mai multe aplicatii pentru Android

DECI. Nu stiu ce alegere sa fac, dintre un telefon clar mai scump : N8, cu mai multe aplicatii necesare dar cu SYMBIAN, sau Galaxy Ch@t un telefon mai ieftin dar cu ANDROID.

VA ROG NU IMI PROPUNETI ALTE TELEFOANE, NU DEVIATI DE LA SUBIECT.

3 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Chat,e mult mai nou, si fain.symbian e de rahat.am avut si eu Nokia x7 si nu e mare diferenta

| StefaniaM a răspuns:

Eu sincer mi-as lua chatul, că-i mai ieftin și are Android 4.0, pentru că aplicatiile symbian poti avea și pe un telefon cu java, dacă stii unde să cautiwinking

| WH a răspuns:

Nu conteaza banii, doar performantele