| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre Nokia N8 si Samsung Galaxy Ch@t B5330

Stiu ca N8 e in mare parte mai bun :

- camera 12 mp

- camera secundara pentru videocall

- memorie interna 16 GB, 256 MB RAM, 512 MB ROM

- viteza mai mare la internet 10.2 Mbps

- A-GPS support; Ovi Maps 3.0

- 16 mil cul.

- HDMI

- CPU 680 MHz ARM 11

- TV-out, DivX/XviD, voice comand si multe altele

Dar dezavantajul ar fi ca e Symbian

Iar la Galaxy Ch@t ar fi :

- OS. ANDROID

- are si touchscreen si tastatura qwerty (un mare plus)

- 256 mii de cul. - dezavantaj (fata de N8)

- camera 2 Mp - clar dezavantaj

- memorie interna 2 GB (2 sunt ocupati de android)

- CPU 850 MHz

dar avanjatul ca gasesti mult mai multe aplicatii pentru Android

DECI. Nu stiu ce alegere sa fac, dintre un telefon clar mai scump : N8, cu mai multe aplicatii necesare dar cu SYMBIAN, sau Galaxy Ch@t un telefon mai ieftin dar cu ANDROID.

VA ROG NU IMI PROPUNETI ALTE TELEFOANE, NU DEVIATI DE LA SUBIECT.

Răspuns Câştigător
| ionutzkyz a răspuns:

Eu am Samsung galaxy ch@t de aproape un an si ce pot sa iti zic este sa alegi N8 deoarece chiar daca are android si merg multe aplicatii nu rezista in timp a trebuit sa il resetez de 5 ori pana acum iar camera este un mare dezavantaj desii pozele se vad bine pe telefon daca le descarci in alt ceva se vede groaznic parerea mea este ca ar trebui sa faci un efort si sa iti iei un N8 deoarece un prieten bun de al meu are acest telefon si este foarte multumit de el dar in continuare este alegerea tawinking

2 răspunsuri:
| Gabitzu9292 a răspuns:

Eu as alegge Nokia n8 cum am mai zis la intrebarea asta si e foarte calumea

| pestisor99 a răspuns:

N8