| NowForYou000 a întrebat:

Orice telefon cu o care are camera din fata de 5 MP face poze bune si clare?

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu conteaza cati pixeli are, nu neaparat happy
Daca e de la Apple nu ai cum sa compari 7MP de la Apple cu 10 MP de la Samsung, normal ca Apple are camera mai buna!
Alt exemplu:
10MP de Allview, nu se compara cu 5 MP de la Samsung, samsungul este mai bun!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu este obligatoriu.
Marimea senzorului spune doar cat va ocupa o poza cu rezolutie maxima.
Conteaza mai mult calitatea lentilelor.
Cu un aparat foto de acum 15 ani de 1, 3 MP si un obiectiv adevarat, se pot face poze mai bune decat 80% din telefoanele din comert care au de 10 ori mai multi Mp.