| anonim_4396 a întrebat:

Pe care il cumpar?
buna la toata lumea. o sa imi schimb telefonul si de data asta o sa fie ceva mai bun. Nu ma decid intre: Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIV, Sony Ericson xPeria Z1, Sony Ericson XPeria ZR, Sau iPhone 4 sau 5. Acum sa va zic asteptarile: S4 mi se pare prea mare insa e rezistent la apa, cea ce imi convine, la fel ca si xperia Z si xperia ZR. S3 IMI PLACE mult DE TOT. dar chestia cu apelatu cand duci telefonul la ureche, si toti ceilati senzori ma deranjeaza. iphone nu stiu imi place dar nu stiu sa le folosesc. Care credeti ca e cel mai bun. Pretul nu prea conteaza.

Răspuns Câştigător
| einsteinchen a răspuns:

Din cate stiu eu doar Galaxy S4 Active este rezistent la apa. S4 simplu nu e.

Sony nu mai produce telefoane mobile impreuna cu Ericsson; deci corect este doar Sony.

Din descrierea ta (ca nu prea iti plac senzorii) pot sa-ti recomand un telefon pe care tu nu l-ai inclus in lista: HTC One.

Daca tii neaparat sa fie resiztent la apa si praf atunci cumpara Sony Xperia Z (nu ZR) pentru ca:
- are ecranul de 5 inch (ca la S4) fata de 4, 55 inch la ZR
- are rezolutie a ecranului mai mare implicit un numar de pixeli pe inch mai mare
- are memorie interna mai mare 16 GB fata de 8GB la ZR
suporta micro SD pana la 64 GB fata de 32 GB la ZR
- camera video secundara este de 2, 2 MP fata de camera VGA la ZR.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Iphone e cel mai bun, dar e foarte restrictiv in ceea ce priveste aplicatiile, majoritatea fiind pe bani. Eu as alege S4.

| Catalin_Jr._1998 a răspuns:

Eu. iti sugerez Samsung S4. eu am si merge foarte bine. foarte super. de asemenea. tata are iphone 5 in comparatie cu alte telefoane este pe o scala de la1 la 10 pe locul 9.50 iar s4 e pe 8

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia Samsung galaxy s4 deoarece are procesor quad core de la snap dragon de 1.9 2 gb ram 16 gb intern din care 9 gb liber camera de 13 mpx are este foate buna are detectie zambet fata etc, si un gpu foarte bun. si plus android 4.2.2 si inca multe aplicatii

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Stiu ca nu e in lista ta,, dar iti recomand HTC one,,, e super telefonul ala