| OnePiece a întrebat:

Poate vreti si voi sa stiti cum se vand telefoanele in Romania.

Pe locul 1 se afla Samsung, cu aproape 1 milion de unitati vandute anul trecut. Huawei este pe pozitia a doua, cu peste 500.000 de unitati vandute, iar locul 3 este ocupat de Allview. Alte branduri cunoscute in Romania sunt Xiaomi, Meizu, Apple, LG si HTC.

Ce parere aveti? Apple a fost mult timp pe pozitia secunda, dar acum a cazut pe locul 4. Chiar suntem fani Android. happy

4 răspunsuri:
| Purplegirl101 a răspuns:

Android este cel mai fain și eu dețin Samsung happy

| Mihai1810 a răspuns:

Acest clasament arata cati bani sunt dispusi romanii sa dea pe un telefon. Apple a cazut pe 4 deoarece telefoanele lor au un pret foarte ridicat iar romanii nu sunt dispusi sa dea atatia bani pe un telefon.

| Alex2o17 a răspuns:

Da,ma mir cum de Huawei e pe locul 2, ma intreb pe ce loc sunt Lenovo, utok, myria...

Bula
| Bula a răspuns:

Androidul este deriva din Linux, folosit de oameni "destepti" (nu degeaba).
Apple este batut in cuie si mancat de viermisori.
Windows? Ferestrele deschisa duc la curent si te pot dura maselele...
Eu prefer telefoanele clasice, dar bune si rezistente.