| Lapusneanu a întrebat:

Saalut! Stie cineva cum se poate afla numarul celui care suna cu numar privat? Auzisem ca e o metoda alta decat prin politie/ hotarare judecatoreasca,,,, una tehnica

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru L96):

Prostii. Nu exista asa ceva. Daca te suna cu privat, e privat. Fie rezolvi cu politia, caz in care dureaza o gramada, fie iti schimbi numarul sau setezi telefonul sa nu raspunda la numere ascunse, si cu asta basta.

| Lapusneanu explică (pentru KodrutZ):

Mi-a facut cineva mai demult o demonstratie pe mess. M-a pus sa-l sun cu nr ascuns. L-am sunat de pe o cartela gasita pe jos in camin ......Nu avea cum sa fie teapa pentru ca nu avea cum sa-mi stie numarul si totusi mi l-a spus corect.

| Mihaitzz a răspuns:

Sau daca obisnuieste sa te sune des, dupa ce te-a sunat o data inchide-i, apoi inchide telefonul. Daca in timpul cat a fost telefonul inchis te-a sunat, vei primi mesaj cu nr acela.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru Lapusneanu):

Depinde, posibil ca IN UNELE CAZURI sa mearga. Faza e ca sint solutii mult mai simple. De exemplu, niste cretini mai sunau pe numarul meu si al nevestei in miez de noapte (avem numere similare si destul de misto), asa ca am setat frumos telefoanele sa se inchida la 10:30 PM si sa se deschida pe la 7:30 AM - nici un stres, nici un timp pierdut cu politie si alte povesti, tine si bateria mai mult...).

| Mihaitzz a răspuns (pentru L96):

Ba da, crede-ma!

| cont3aza a răspuns:

Se putea prin voceonline.romtelecom dar acum nu mai merge
dovada: http://www.youtube.com/watch?v=CsARDHkXajk

| ovidiu8msn a răspuns (pentru KodrutZ):

Inainte se putea. (pana acum cateva luni.) Nu mai da din gura degeaba, daca nu cunosti.

| KodrutZ a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Intrebarea era la prezent, nu la trecut, asa ca nu mai da din gura degeaba, daca nu faci diferenta intre astea doua timpuri verbale.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru KodrutZ):

laughing Saracul de tine. Stai linistit ca nu te cert. Nu mai cauta scuze, pentru ca nu este nevoie.