| dariushelplease a întrebat:

Sall am o mica problema cam complicata deci e cam asa:
Am un galaxy mini 2 si am instalat un custom rom cynanogenmod 10.2, nu vroia sa se deschida asca am scos bateria de la telefon l-am bagat in download mode si i-am bagat un rom original, acuma cand dau sa se deschida mi se blocheaza la semnu de Samsung si isi da un fel de restart adica imi arata cum ca s-ar deschide dar revine tot acolo. Am android 2.3.6, romul e inregistrat pe franta sau asa ceva... Am incercat sa il repar dar nu vrea sa mai intre nici in download mod sau recovery, adica tin apasat pe butoane si tot imi intra in ce am mentionat mai sus cu Samsung. Va rog sa ma ajutati cu vreo solutie sau macara sa stiu daca l-am brickuit sau flashuit. Cel mai bun raspuns funda!

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Telefonul tau este brick-uit.(daca ai stiut sa faci root si sa flashuiesti un custom rom, cred ca stii ce inseamna brick, asa ca nu-ti mai explic).cea mai simpla si sigura solutie este aceea de a reflashui firmware-ul original cu ajutorul lui Samsung kyes sau odin.ar mai fi si alte solutii, dar aceasta e cea mai simpla.

| supermdmario a răspuns (pentru supermdmario):

Apropas,dupa fiecare instalare a unui nou rom, dispozitivua are nevoie de cateva minute(poate se fie si mai mult de 5 minute)ca sa boot-eze(sa porneasca, asa ca ai rabdare.