| anonim_4396 a întrebat:

am cumparat recent un telefon de la o persoana (fara incarcator sau alte accesorii) si imi cere cont Google ce ar trebui sa fac? cu ce cont sa ma logez?

8 răspunsuri:
| SmileyIsHappy a răspuns:

Cred ca poti sa dai Skip si daca nu, intrii pe google si iti faci conthappy

| crbogdan a răspuns:

Cu contul de google. daca nu ai unu creeaza-ti un cont.
pe ce anume intri de iti cere cont si ce tip de telefon este? Android?

| Chiperi a răspuns (pentru crbogdan):

In primul rand ce tip de sistem de operare este, nu ce tip de telefon este. Si in al doilea rand nu o sa iti ceara cont de google pe iphone laughing)

| Chiperi a răspuns:

Trebuie sa iti faci cont pe google nu te costa nimic, aproape toate telefoanele cu sistem de operare android iti trebuie cont pe google. happy

| crbogdan a răspuns (pentru Chiperi):

Am intrebat ce tip de telefon este, daca are android sybian in caz ca nai auzit de astea ma rog te-ai gasit tu sa ma critici pe mine happy

| Chiperi a răspuns (pentru crbogdan):

Da, da cum spui tu.

| AlecuAlex a răspuns:

Daca ai telefon cu android fa-ti neaparat cont google fiindca e gratis si fara el nu ai putea sa ini pe magazin play sau alte chestii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să introduci ID-ul şi parola contului Google cu care s-a activat INIŢIAL respectivul telefon!
În cazul în care NU le ştii, va trebui să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Dacă nu ştii cum se face, atunci precizează EXACT ce model de telefon este, apoi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.