| Alexandru1998Alex a întrebat:

Am si eu cateva intrebari pentru voi... Am un Iphone 5 decodat cu gevey... Telefonul era blocat pe Vodafone Romania. Daca eu acum scot adaptorul gevey din telefon si il bag pe cel original cu cartela de Vodafone Ro telefonul nu mai este deblocat nu? Adica practic este neverlocked? Daca da asta inseamna ca eu pot sa fac restore la iphone fara nici o problema si pot sa fac si ultimul update la ios? Asa este?

1 răspuns:
| gir861 a răspuns:

Neverlocked e telefonul care nu a fost blocat niciodată. Cu cartelă de Vodafone în el ar trebui să poți face restore și update.