| cosminutz98 a întrebat:

Am un telefon Allview p5 alldro.merge cam greu meniul stiti voi.se poate face un boot sau altceva.cand il inchid si il redeschid merge impecabil. daca imi fac boot imi pot pierde garantia? dati-mi toate argumentele va rog! Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| Xmasca a răspuns:

Probabil vorbesti despre root nu despre "BOOT"
Root-ul nu este cine stie ce (prin root devi super user cea mai buna parte la root este ca se poate scren recorder de acea in special cunoscatorii fac asa ceva) automat vei pierde garantia
Pentru problema telefonului tau recomand sa te duci intr-un service gsm sau daca te pricepi cat de cat poti incerca sa descarci de pe pagina oficiala Allview un firmware (sistem de operare) pe care il vei cauta dupa seria care este scrisa pe cute sau sub baterie.
Spor la treaba.
Pentru detalii suplimentare ma gasesti pe Facebook ca Xhackerwap https://www.facebook.com/AnunturiStiriImagini