| IesiAcas a întrebat:

Acum 2 zile cand a venit de la scoala mi s-a spart lapte in ghiozdan si mi s-a udat telefonul care era in penar (era stins pentru ca nu mai aveam baterie). Cand am ajuns acasa l-am sters si l-am lasat la uscat iar a doua zi dimineata l-am bagat la incarcat si a aparut ca se incarca iar cand incercam sa-l pornesc se stingea de tot straight face asa ca l-am scos si l-am lasat pana cand am venit de la scoala si atunci am incercat sa-l deschid si a pornit asa ca l-am bagat la incarcat. A doua zi ( astazi) cand mi s-a terminat bateria de tot, l-am bagat la incarcat si facea exact ca atunci cand l-am bagat prima data la incarcatstraight face
Nu stiti ce e de facut sau daca e stricat ceva la el? Funda!
P.s.: telefonul e Iphone 4

4 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Eu stiu. Mie mi s-a intamplat asa cu laptop-ul. Trebuie sa-l desfaci, si il intorci cu susul in jos. E cam tarziu ca sa mai iasa laptele, dar macar incearca. Daca tot nu-ti merge, du-l apoi la reparatii, ca totusi e Iphone 4 nu e Samsung 2... ai dat ceva bani pe el si reparatia nu-i scumpa, max 1000 lei. ( 1 milion )

| IesiAcas explică (pentru Mwha):

Problema e ca nu stiu cum se desface, nu e ca si celelalte telefoane.

| DjKeeBaB a răspuns:

Mda... probabil o fi intrat putin lapte la baterie, du-l la un specialist si o sa-l repare el fara nici o problema.
Bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl duci la un Service deoarece, probabil, s-a ars placa de bază!

Toate cele bune.