| madatzuhk a întrebat:

Salut, am achizitionat un Samsung s5260 star 2 cu display-ul si touchscreen-ul defect, le-am comandat la un service gsm ( display-ul nu este original dar este High Copy, iar touchscreen-ul este pe original ) totul bine si frumos pana cand le-a montat am vazut ca ecranul se aprinde dar touchscreen-ul nu face nici-o comanda, le-am verificat pe amandoua si nu merg. Ce as mai putea face ca sa vad daca este placa de baza sau touchscreen-ul. Mentionez ca a facut si schimbare de soft, telefonul este blocat pe Orange.

3 răspunsuri:
| DanielaSustinRomania a răspuns:

Cred ca touchscreen-ul nu e montat bine. Necesita lipire la motaj?

| madatzuhk explică:

Am rezolvat, era din cauza display-ului. L-am inlocuit cu altul si merge ok.

| mobile a răspuns:

Salut,
Pentru genul asta de intrebari poti intra pe www.gsmforum.ro, gasesti multi specialisti acolo, iar daca vrei piese, touch screen si display s5260 intra pe magazingsm.ro :http://www. magazingsm.ro/piese-telefon/display-Samsung-s5260-star-ii-11195

Spor!