| StefNN a întrebat:

Salut, am am un telefon codat in Orange si am auzit ca dupa ce expira contractul, imi pot decoda telefonul gratuit online, dar si cu predare personala. M-ar interesa decodarea online, stie cineva cum functioneaza si cum se procedeaza mai exact?
Multumesc mult! big grin

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Detalii despre decodarea unui dispozitiv achizitionat din reteaua Orange Romania vei gasi aici: http://oran.ge/1gH4XWW
Pentru a decoda telefonul online, va fi necesar sa ai un cont pe www.orange.ro, sa te autentifici pe pagina Contul Meu iar dupa accea sa accesezi sectiunea din coloana din partea stanga numita Service telefoane. De aici poti decoda online telefonul tau.

Cu prietenie,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

NU se pot decoda telefoane online GRATIS.

| CapsuniCcaXD a răspuns:

Buna! Cine ti-a zis asta avea chef de glume. Si eu am avut un telefon care era in perioada contractuala (adica nu expirase abonamentul), a durat 4-5 zile sa mi-l faca, a costat destul de mult din cauza abonamentului! A trecut de 100 lei...

Mult succes!