| razvanrazory a întrebat:

Salut, am cumparat un telefon Samsung Galaxy S3 acum 4-5 luni si au aparut niste pete de de culoare neagra pe display care se vad doar pe intuneric si pe o imagine complet neagra pe display pe, in rest pe alte culori nu se opserva absolut nimic e ca nou... As vrea sa stiu de ce si daca trebuie sa il duc la service ca este inca in garantie, il am asa de aproximativ o saptamana si acum ma gandeam sa ma duc cu garantia sa il repare sau sa il schimbe eventual. Sa aveti o zi buna!

2 răspunsuri:
| T3ofil a răspuns:

Salut daca te deranjeaza foarte tare dul este mult sa il repari au murit pixeli si trebuie sa scimbi dispaliul este foarte scump sper ca te-am ajutat

| razvanrazory explică (pentru T3ofil):

Salut telefonul l-am dus la reparat(cu garantia) si azi a venit dar tot sunt niste pete ba chiar mai multe acumhee hee, e ca o taietura neagra de sus, cat un sfert de ecrat si mai multe liniute negre (opservabele pe o imagine neagra si la intuneric/bezna), dar nu afecteaza cu nimic rezolutia si claritatea! In locurile unde sunt acele "taieturi/pete" se vede foarte bine pe alte culori ori la lumina (la lumina nu se opserva acele pete/taieturi). Nu stiu sigur de la ce este iar pe foaia aia de la garantie nu inteleg ce a problema a avut pentru ca omul care a scris are un scris de doctor