| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am iphone 5 cu ios 7 si am vazut ca a aparut solutie de jailbreak si vreau sa stiu daca e bine sa-mi fac...adica o sa-mi mearga telefonul mai greu, o sa se blocheze sau chestii de genu?

Astept pareri dau funda!

1 răspuns:
| Blaesar a răspuns:

Nu, dar nu il poti face singur(cel putin nu te sfatuiesc sa o faci singur). Depinde de ce vrei sa o faci. Jailbreak-ingu' iti permite sa instalezi aplicatii si din alte locuri in afara de App Store(ceea ce inseamna ca trebuie sa ai grija, unele dintre ele sunt bau-bau-uri) si iti permite accesul la mai multe functii ale telefonului(de genu' poti schimba tema; banuiesc ca nu te duce gandu' sa-i overclock-ezi procesoru'...), functii pentru care Apple limiteaza accesul utilizatorului.
Eu as zice ca nu se merita, sunt bani dati degeaba: iOS arata bine stock, App Store are destule chestii care sa te tina ocupat si iti si anulezi garantia daca o faci.