| Frt_Crispert_1996 a întrebat:

Am o cartela frog, si avand extraoptiunea Frog Enjoy am net nelimitat.
Problema e ca am avut un Nokia 300 Asha, mi-a mers netul pe el, l-am schimbat cu un Nokia C2-01, pe care mi-a mers la fel de bine, iar cand mi-am luat din nou Nokia 300 Asha, nu imi mai merge netul pe el.
Am incercat sa fac setarile si automat si manual, dar nu merge.
Daca incerc metoda automata, mi se spune ca setarile nu pot fii configurate manual, iar cand incerc manual, nu pot intra pe nici un site, imi spune "Abonati-va intai la pachetele de date".
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| SheWasHere a răspuns:

Nokia sunt ceva mai greu de cap... Du— te la unul dintre filialele operatorului tau si roagă un angajat sa ti—l configureze. Este dreptul tau in calitate de client si beneficiezi de suport in mod gratuit.

3 răspunsuri:
| SheWasHere a răspuns:

Mai solicită o data mesajul de configurare a internetului. Instalează—l ca implicit. Asa ar trebui sa meargă.

| Frt_Crispert_1996 explică (pentru SheWasHere):

Am facut asta, doar ca nu imi trimit setarile, imi spun ca telefonul nu poate fi configurat automat

| alexs99 a răspuns:

Pentru a merge net-ul trebuie sa intri in setari retea mobila si sa activezi pachetele de date.