| TechnoBit2 a întrebat:

Salut, am o mica problema in legatura cu deschiderea telefonului.

De craciun am primit primul meu telefon Sony Xperia J. Ei bine, se pare ca azi am primit un mesaj ca trebuie sa il updataz, am bagat in PC Companion, era conectat calumea USB la pc si la telefon dar a aparut o eroare la update, si imi cerea sa il inchid si sa il deschid. Am facut asa doar ca atunci cand sa il deschid imi apare mesaju ala cu "SONY" si se BLOCHEAZA acolo, altceva nu face, nu merge nici macar sa il inchid, nimic...

Ma puteti ajuta va rog? Ce ar trebui sa fac?sad

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă să faci update la PC Companion ( în caz că nu ai ultima versiune ).
Iar la telefon : îl închizi, scoţi bateria pentru 10-15 minute, apoi introduci înapoi bateria şi îl pui la încărcat FĂRĂ să-l deschizi.
Când este încărcat complet ( după 2-3 ore ) îl scoţi de la încărcat, scoţi bateria din el pentru 10-15 minute, apoi o introduci înapoi şi încerci să-l deschizi.
Dacă NU se deschide sau se blochează, conectează-l totuşi la PC Companion şi dacă-l "vede" e ok.
Dacă îl "vede" atunci să reîncerci să faci acel update.

Dacă NU reuşeşti înseamnă că acea eroare s-a datorat instalării parţiale a softului şi TREBUIE dus în service.

Toate cele bune.