| Outspoken19 a întrebat:

Salut..am o problema cu telefonul meu (SAmsung Galaxy Y ). Bun fratele meu a incercat sa deblocheze telefonul.a introdus intr-una codul gresit si pana mi-a aparut ca trebuie sa scriu e-mailul..am scris si imi da gresit..Cum imi pot debloca telefonul crying? Va rog am dat 9 milioane pe el. sad

3 răspunsuri:
| kaBooMx a răspuns:

Nu iti cere emailul, iti cere contul Google. Ma rog, daca asta nu merge, poti folosi recovery mode. Adica, ii scoti bateria si i-o pui la loc si ti apasat de butonul de deblocare si de butonul central (home key) apoi iti arata logo Samsung si apoi iti arata un mini-meniu. dai reboot now (selectezi apasand butonul central -ala din mijloc de langa senzori). Funda?

| RobertCondurachi a răspuns:

Daca nu gresesc trebuie sa-ti faci cont pe google si dupa ce e activat contul il introduci.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă NU şti datele cu care l-ai activat pe contul Google atunci trebuie resetat.

Foloseşte metoda de la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/