| MrLove4ever a întrebat:

Mă puteti ajuta in legatura cu un telefon mobil? Problema: Am introdus codul de securitate de 3 ori consecutive, gresit, cand l-am introdus pe cel corect nu se debloca, imi apare ca este gresit. Am incercat cu un Imei dar nu a functionat, nu ma lasa sa il scriu tot. Ce as putea face?
Tin sa mentionez ca telefonul este Nokia Asha 302. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nicu47 a răspuns:

Salut asteapta cam cam vreo 15 minute si nu mai introduce nici un cod apoi baga codul corect pe care il sti tuwinking

| MrLove4ever explică (pentru Nicu47):

A mers. mersi!

6 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Codul la Nokia e 1111.Incerca-l pe asta. Fara alte experimente. Daca gresesti codul de un anumit numar de ori ti se blocheaza cartela.
Bafta! Funda!

| MrLove4ever explică (pentru KateMiddleton):

Nu e 1111. sad Am pus alt cod de securitate, il stiu. dar nu functioneaza big grin

| Skypee a răspuns:

Pai daca l-ai gresit de 3 ori codul de securitate ar trebui sa iti crera dupa un cod de securitate 2 sau pin sau puk, geva de genu, oricum si dupa aceea vei putea din nou sa introduci codul de securitate.

| MrLove4ever explică (pentru Skypee):

Nu a mers. Nu mi-a aparut nimic. straight face

| Skypee a răspuns (pentru MrLove4ever):

Pai, inseamna ca este schimbat codul, in caz ca il ai de la cineva sau daca e nou cumparat uitate in carte la telefon si daca nici asa nu merge iti recomand sa te duci la unu de se pricepe la telefoane ca nu iti cere bani pentru asta, la un prieten de al meu s-a blocat telefonul si ala care se pricepea a apasat 3 taste simultan si i la deblocat :O laughing Sau daca te referi ca e blocat intro retea si iti cere cod atunci doar daca til deblocheaza unu care se pricepe da la deblocat se ia bani(si o sa ai liber de retea). Atat stiu si eu, daca te-am ajutat cumva Da-mi si mie funda :* laughing