| DELIAAGAVRILOAIE a întrebat:

O verisoare de-a mea a incercat sa-mi deblocheze telefonul (Samsung galaxi ace). A incercat de prea multe ori si accum pentru a putea repara telefonul trebuie sa scriu datele mele de pe google. Le-am scris si tot nu merge...Ce sa fac?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că aveai parolă cu "model"...

Dacă NU şti EXACT datele contului INIŢIAL cu care a fost "activat" acel telefon, NU va merge.

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Toate cele bune.

| Vvistula a răspuns:

Vezi ca daca dai carcasa jos e o gauara cu un punct mic intepi acolo cu ceva si telefonul se reseteaza, acela e un punct special pentru reset dar banuiesc ca vei pierde datele din el