| Rub3nalex a întrebat:

Salut,am o problema cu un HTC desire 510. l-am scapat de pe scaun pe parchet si de atunci butonul de power nu vrea sa mai functioneze, dar daca ii scot bateria si incerc sa il aprind merge doar pentru moment ca dupa ce se aprinde nu mai vrea.Cea ar trebui sa ii fac?

2 răspunsuri:
| denyzo a răspuns:

Singura solutie ar fi sa-l duci la reparat. Dar ai grija sa fie cineva de incredere.
Iti recomand ca pe viitor sa-i cumperi o husa rezistenta si sa fii mai atent cu el.
Succes!

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la un centru GSM " joaca-te la acel buton" s-a blocat, a iesit din locasul lui si de asta iti tine butonul d epe placa de baza apasat mereu si nu-i permite s aporneasca nu-i o problema grava.