| Casiana a întrebat:

Am o problema cu imprimanta... Dupa ce am incarcat cartusul, ori de cate ori incerc sa aprind imprimanta se aprinde acel led de la "Verificati cartusul" si nu merge sa scot nimic... Ce ar trebui sa fac? Care este cauza? Multumesc anticipat! O zi buna in continuare!

Răspuns Câştigător
| addflo a răspuns:

As mai adauga ceva la ceea ce a spus Deea: Verifica sa nu se fi scurs cerneala in imprimanta, se poate intampla dupa o incarcare excesiva iar imprimanta poate detecta o problema. De asemenea fii atenta sa nu murdaresti partea electrica a cartusului. Daca e murdar trebuie curatat cu un servetel umed.
Iar daca tot ai probleme intreaba ce ar trebui sa faci la un centru de incarcare.

Succes!

6 răspunsuri:
| Casiana explică:

Totul este curat, am verificat, cartusul incarcat si acelasi lucru...Nu stiu din ce cauza poate fisad...Pe calculator nu apare nimic!

| paul0013 a răspuns:

Probabil e prima data cand il incarci...pe la imprimanta trebuie sa ai un buton de restast(refrsh) sau ceva de genu asta... apara tine apasat de acel buton 20 sec pana l a 1 min si va merge si mai arunca o privire si in manualul de utilizare(si daca nu-l ai cauta-l pe net)...succeshappy

| andrei123 a răspuns:

Ce imprimanta ai? Ti se aprinde ledul potocaliu(cel de avertizare)?

| andrei123 a răspuns:

Si iti apare ceva cu u051 col?

| DeeaPustoaica a răspuns:

Incearca sa vezi daca ai pus bine cartusul. Sau, poate nu este cerneala in el sau este uscat. Daca e uscat...asta e. Daca ai un cartus gol du`te la un centru de reincarcare a cartusului. Merge sa il reincarci de 2-3 ori. E mult mai ieftin costand in jur de 1-15 lei cartus negru si 20-25 lei cartus color. Succes

| addflo a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverele pentru imprimanta, sa nu fie ceva de la sistem, pana la urma.