| Carrtof a întrebat:

Am o problema cu un Samsung s2: ieri l am bagat la incarcat, dupa catva timp (putin, ce i drept) bateria aparea incarcata si mi se cerea sa decuplez incarcatorul, ceea ce am si facut, insa dupa decuplare telefonul nu parea sa fi reactionat si inca mi se cerea sa l decuplez. L am repornit si s a aprins cu un procentaj de 16 % baterie. Am incercat cu un alt incarcator, cu usb, a ajuns la 100℅, dar dupa decuplare aceeasi problema si abia dupa 2 ore a incetat sa mai apara ca fiind la incarcat si i a scazut procentajul brusc pana la nivelul la care trebuia sa fie dupa cele doua ore in care l am folosit, iar restul bateriei s a consumat exagerat de repede. Care pot fi cauzele?

3 răspunsuri:
| stefanvladvlad a răspuns:

Cauza cea mai probabila de care s-au plans ogramada de oameni este cea ca in timpul incarcarii (de cand ai cumparat tableta) macar de 5 ori te-ai jucat
si atsfel bateria slabeste si se descarca tot mai repede
solutia e sa cumperi alta
p.s. daca nu te-ai jucat cand ea se incarca...probabil e mai veche si tot asa se intampla
CUMPARA alta!
Bafta!
FUNDA!

| suffarstar a răspuns:

Cred că bateria a luat-o razna. Du-te la un service. Supraalimentarea deseori cauzează problme. E bine să scoți telefonul de la încărcat cănd e pe la 98-99 %.

| eXTREMS a răspuns:

La fel. O noua baterie.