| AdrienWH a întrebat:

Salut.Am o problema cu un telefon Galaxy A7 2016.Stateam pe YouTube si deodata telefonul a ramas complet blocat.Adica nici sa il in inchid de la butonul power nu pot. Poate cineva sa ma ajute?
Ofer funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca poti, scoate bateria si dupa 10 minute pune inapoi, conectezi la incarcat, dupa care pornesti din buton (apasat lung, pana ce apare ceva pe ecran.
Daca nu poti scoate bateria, atunci lasa telefonul pana se stinge (se descarca) singur, dupa care conectezi incarcatorul si-l pornesti din buton.
Ideea este sa fie oprit si repornit, alimentat de la incarcator.

In caz ca nu porneste nici dupa aceste manevre, il duci la un service.

7 răspunsuri:
| Andrei_Nicola_1990 a răspuns:

Scoate bateria si pune-o; si intra in reccvery mode prin apasarea a niste taste home(casuta), power, volume up, si volume down. Daca ai home buton digital nu il lua in calcul.
P.S. La fiecare telefon in parte recovery mode se acceseaza intr-un fel: home+power, volume up+down, volume up+ down+ power. Si de acolo ii dai reboot

| annavieru1 a răspuns:

Pentru ca s-a terminat bateria si scoate-o si pune telefonul la încărcat daca nu functioneaza iti cumperi un alt telefon.

| DoarCineva7689 a răspuns:

Încearcă să scoți bateria, și apoi să o pui iar după ce se răcește, o pui înapoi.

Bula
| Bula a răspuns (pentru annavieru1):

Daca era descarcata bateria, atunci nu se vedea nimic pe ecran, ramanea negru tongue

| piratuu a răspuns:

Mda, așa am pățit si cu celelalte telefoane de la Samsung pe care le-am avut. Cel mai sigur s-a stricat o componenta din telefon.

| Mimo2 a răspuns:

Tine apasat butonul power circa 7-10 secunde!

| annavieru1 a răspuns (pentru Bula):

Super raspuns.
Felicitări Bulă.