| Drack550 a întrebat:

Salut am o problema. Vreau sa sun pe cineva in Germania pe un numar de Germania si nu merge dar eu am minute internationale pe mobil.In alte tari merge, am vorbit in Portugalia si Italia.Formez prefix0049+numar dau sa apeleze, scrie ca apeleaza timp de vreo 3secunde apoi scrie apel incheiat. Care sa fie cauza acestei probleme? Semnal are la telefon si ii si incarcat.

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Ai format corect numaul? incearca cu +49 si numar

| MihaelaDart a răspuns:

Sunand pe cineva tot din Germania nu mai trebuie sa pui prefixul, ci numarul de mobil care incepe cu 01 sau daca e fix 2351 (exemplu de la orasul meu din Germania)... Mai incearca daca merge. POate ca nu esti tu devina si persoana din cauza nu are semnal, poate sa fi si asta o problema.