| GaBiPaVeL007 a întrebat:

Am o tableta Asus transformer pad k010. In urma cu cateva zile s-a intepat intr-un joc iar eu am oprit alimentarea. Cand am vrut sa o pornesc, a facut o flama alba si a ramas ecranul deschis, dar negru tot, semn care arata ca merge ecranul. Am mai incercat de cateva ori si tot asa, nu stiu ce sa-i mai fac. Ajutati-ma va rog! De la ce se trage, de la procesor? Va rog mult sa-mi dati o idee. FUNDA!

2 răspunsuri:
| Raul67 a răspuns:

Probabil e de la placa video avand in vedere ca ecranul a fost iluminat dar nu a aparut nimic pe el sau de la procesor.Depinde de ce joc s a intrerupt odata cu alimentarea daca a fost de dimensiuni mari sau prea solicitant pentru procesor a fost normal sa faca scurt circuit dar cred ca se poate inlocui acel procesor.

| GaBiPaVeL007 explică (pentru Raul67):

S-a intepat in Asphalt 8, acest joc il am de ceva timp dar nu s-a mai intamplat pana in acea zi..Cam cat ar costa sa o repar?