| SergiuSrg a întrebat:

Salut, am scapat telefonul in apa 2 secunde, l-am scos imediat si l-am sters bine, merge, peste o ora l-am bagat la incarcat, se incarca, era 70% cand m-am uitat ultima oara, l-am lasat peste noapte si dimineata, dispalyul nu se mai aprindea, dar telefonul mergea, am Huawei p8 lite, ce pot face? Butonul pornire/oprire merge, la fel si ledul si incarcatorul

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Poate fi ideea de "backlight", conector, placa de baza etc. Cel mai usor il desfaci si-l usuci complet sau ideea cu "il lasi in orez" ori la un service. Poate e ceva gen o mufa, usor de facut, sau poate trebuie schimba display cu totul.