| NelsonBandit1986 a întrebat:

Bun, deci, mergeam seara la baie si inainte sa ma pun pe wc, mi-am scapat telefonul acolo. Dupa ce l-am recuperat (mentionez ca la telefonul meu nu pot sa ii scot bateria, iar cartela trebuia scoasa cu o cheita) l-am sters de un prosop si totul mergea in afara de butonul de oprire. Dupa vreo 20 de min a inceput sa palpaie ecranul. Asa ca l-am bagat intr-o cisma si am pus cisma pe calorifer peste noapte. In urmatoarea dimineata am luat telefonul de pe calorifer si totul mergea bine, inclusiv butonul de oprire, dar eu oricum l-am mai lasat pe calorifer cateva ore. Dupa mergea totul perfect, ecranul, butoanele, boxele, microfonul, tot. Toata ziua telefonul mergea perfect ca si inainte. Si spre seara a inceput sa palpaie ecranul din nou si dintr-o data s-a inchis. Si acum nu il mai pot deschide. L-am lasat toata noaptea in orez si tot nu merge. Tin sa mentionez ca am Samsung Galaxy J7 2017. Ce sa fac mai departe? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| Stef45 a răspuns:

A patruns apa unde nu trebuie. Poti sa il tii oriunde, daca apa a ajuns unde nu trebuie pana sa il pui tu in orez sau cizma, s-a stricat.Mergi cu el la un Service si o sa il desfaca sa iti spuna ce are.Sigur trebuie inlocuit ceva.